PROGRAM RANOG UČENJA NJEMAČKOG JEZIKA

Program ranog učenja njemačkog jezika ostvaruje se u sklopu redovnog  desetosatnog programa i to kao poludnevni integrirani program. Program se provodi u jednoj odgojnoj skupini u područnom objektu Mlinska i obuhvaća djecu u od 3-7godina života.

Program je verificiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja .

Djeca  uče njemački jezik kroz igru i svakodnevne životne situacije – situacijsko učenje. Proces učenja njemačkog jezika, sadržaji i aktivnosti, primjereni su djetetovom razvojnom stupnju. U proces učenja njemačkoga jezika uvode se razvojno primjerene metode koje poštuju njihovu potrebu za igrom i kretanjem. Kako i  u redovnom programu polazi se od djetetovih interesa i potreba. Prepoznavanje djetetovih interesa i potreba čini temelj za planiranje daljnih aktivnosti i na njemačkom jeziku.

Kroz integrirani njemački program djece se upoznaju s novim jezikom i kulturom  te otvaraju jedna od vrata multikulturalnosti.